Individualios ajurvedos rekomendacijos kiekvienam (plius video)

Ajurveda – mokslas apie gyvenimą ir sveikatą. Pagrindinis ajurvedos tikslas yra palaikyti sveikųjų sveikatą ir išgydyti sergančiuosius.

Nors ajurvedos žinių šaknys – Indijoje, jos dėsniai ir principai universalūs. Apelsinas tiek Europoje, tiek Amerikoje, tiek Azijoje, tiek Australijoje yra apelsinas. Lygiai taip pat ir ajurvedos patarimai padeda išsaugoti ar atgauti sveikatą žmonėms visuose pasaulio kraštuose.

Viskas žemėje susideda iš penkių elementų

Viską žemėje sudaro penki elementai: erdvė, oras, ugnis, vanduo ir žemė. Mūsų fiziniai kūnai irgi yra unikali šių penkių elementų kombinacija. Gimstame jau turėdami prigimtinį kūno tipą, tačiau dėl gyvenimo būdo ir aplinkos įtakos kūno tipas gali pasikeisti. Jei gyvename paisydami savo prigimties, mūsų sveikata išlieka gera, jei ne – atsiranda sveikatos sutrikimai. Kadangi visų prigimtis skirtinga, tai ir gyvenimo būdo, mitybos ir kitos rekomendacijos turi būti individualios. Ta pati rekomendacija vienus sveikatina, o kitiems gali sukelti sutrikimus

Kodėl svarbu žinoti prigimtinį savo kūno tipą?

Žinodami prigimtinį savo kūno tipą, galime sąmoningai rinktis labiausiai tinkantį gyvenimo būdą ir mitybą. Pagrindiniai kūno tipai yra šie: Vata (dominuoja erdvės ir oro elementai), Pita (dominuoja ugnies elementas), Kapha (dominuoja vandens ir žemės elementai). Individuali mityba yra vienas iš būdų, padedančių palaikyti kūne elementų pusiausvyrą, nes skirtinguose maisto produktuose dominuoja skirtingi elementai. Vieniems žmonėms reikia daugiau vienų elementų, kitiems – kitų.

Prisitaikymas prie metų laiko

Atsižvelgiant į metų laiką ir orą, aplinkoje taip pat vyrauja tam tikri elementai. Vasara yra ugnies elemento (karščio) laikotarpis, vėlyvą rudenį ir žiemą dominuoja oro elementas (šaltis ir sausumas), pavasarį – vandens elementas (tirpsmas, drėgmė). Prie metų laiko reikia derinti ir savo mitybą. Pavyzdžiui, agurkai puikiai tinka karštu vasaros laikotarpiu, nes drėkina ir vėsina kūną, bet nelabai tinka šaltą žiemą. Tuo tarpu šildančia savybe pasižymintys pomidorai labiau tinkami rudens ir žiemos laikotarpiui.


Ajurveda nieko nedraudžia. Svarbiausia žinoti maisto produktų poveikį ir sąmoningai rinktis tai, kas padeda išlaikyti pusiausvyrą bei vengti to, kas ją sutrikdo.

Video – „Individualios ajurvedos rekomendacijos kiekvienam“
Individualios ajurvedos rekomendacijos kiekvienam

Tiesiogiai. Individualios ajurvedos rekomendacijos kiekvienam ⬇️ Jei norite sužinoti dar daugiau, galite jungtis į nuo spalio 27 d. pradedamą Individualios mitybos ir gyvensenos kursą pagal ajurvedą: https://www.facebook.com/events/577118860158342/

Posted by Mindaugas Mitkevičius – darnios gyvensenos specialistas on 2021 m. spalio 26 d., antradienis

Mindaugas Mitkevičius

Yra klausimynas, pagal kurį galite tiksliau nusistatyti savo kūno tipą.
Kaip žinant savo kūno tipą pasiruošti visiems metų laikams bei atitinkamai pasikoreguoti mitybą ir gyvenseną, galite sužinoti organizuojamuose mokymuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *